Spotkanie Kościoła niedziela 10.00

Zapraszamy na spotkanie Kościoła lokalnego w Słubicach, będziemy również uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej

Wieczerza Pańska – Komunia Święta, została ustanowiona przez Jezusa Chrystusa podczas ostatniej wieczerzy, którą spożywał z Jego apostołami przed swoją śmiercią.

Wieczerza Pańska ma symboliczne znaczenie i jest uważana za pamiątkę ofiary Jezusa Chrystusa na krzyżu. Podczas nabożeństwa wieczerzy Pańskiej używa się chleba i soku winogronowego, jako symbole Ciała i Krwi Chrystusa. Oto kilka kluczowych elementów wieczerzy Pańskiej:

Chleb: Chleb symbolizuje Ciało Chrystusa, które zostało złamane dla zbawienia ludzkości. W naszym Kościele praktykujemy macę.

Sok winogronowy symbolizuje Krew Chrystusa, która została przelana za grzechy ludzkości.

Modlitwa dziękczynna: Podczas wieczerzy Pańskiej wygłaszamy modlitwę dziękczynną, w której składane są podziękowania za ofiarę Jezusa i prośby o błogosławieństwo.

Kontekst duchowy: Wieczerza Pańska jest również czasem refleksji, skruchy i odnowy duchowej. Uważamy ją za intymne spotkanie z Jezusem, odnowienia wiary i zbliżenia się do Boga.

O Dom-Wolnosci

Jesteśmy chrześcijanami. Wierzącymi Bogu z całego serca, pokładającymi w Nim zaufanie. Prawdą w naszym życiu jest każde słowo zapisane w Piśmie Świętym. Czytamy je, poznajemy, uczymy się z niego. Doświadczamy Boga w codziennym życiu. Kiedy się modlimy, wysłuchuje nas. Powierzamy Mu nasze troski, kłopoty. Żyjemy na co dzień wiarą w Pana, nie tylko w niedzielę. Są wśród nas osoby uwolnione od nałogów, chorób: alkoholu, tytoniu, przeklinania, nienawiści, depresji, złości, gniewu, poczucia bezsensu życia… On jest naszym Panem i zbawicielem, naszą wolnością, nadzieją, pokojem, radością, siłą, odpocznieniem, schronieniem… Kościół Boży w Chrystusie jest kościołem charyzmatycznym, należącym do nurtu kościołów ewangelicznych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *